Act Fast Kamizelka fantom do ćwiczeń pierwszej pomocy w przypadku zadławień

  • szt.
  • Cena netto: 608,94 zł 749,00 zł

Kamizelka  ( fantom ) służący do ćwiczeń z pierwszej pomocy w przypadku zadławień. Pozwala w realistyczny trening, który pozwala przećwiczyć uciśnięcia nadbrzusza oraz poklepywanie pomiędzy łopatkami. Idealne do szkoleń z pierwszej pomocy .

Kamizelka  ( fantom ) służący do ćwiczeń z pierwszej pomocy w przypadku zadławień. Pozwala w realistyczny trening, który pozwala przećwiczyć uciśnięcia nadbrzusza oraz poklepywanie pomiędzy łopatkami. Idealne do szkoleń z pierwszej pomocy .

.

 

Jak użyć  :

1) Załóż kamizelkę i zapnij pas 

2) Włóż piankę ( imitującą ciało obce ) do otworu powietrznego

3) Ułóż ręce pomiędzy pępkiem a mostkiem poszkodowanego i mocno naciśnij

 

 

 

W skład zestawu wchodzi :

 

1) Kamizelka

2) 5 szt ciał obcych ( wielokrotnego użytku)

3) Instrukcja obsługi

4) Torba na kamizelkę

 

Fantom można z powodzeniem wykorzystać podczas kursów z udzielania pierwszej pomocy w szkołach, grupach harcerskich, zakładach pracy i firmach czy też na innych szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych ratowników, nauczycieli i instruktorów BLS. Kamizelka szkoleniowa ACT FAST pozwala na realistyczny trening, podczas którego można przećwiczyć prawidłowe poklepywanie między łopatkami oraz uciśnięcia nadbrzusza.

Kamizelka Anti-choking uczy wykonywania prawidłowego chwytu odkrztuszającego, stosowanego przy zadławieniach. Wspomniany chwyt polega na naciśnięciu przepony celem wypchnięcia przedmiotu, który znajduje się w tchawicy osoby zadławionej, blokując przez to dopływ powietrza do płuc i w efekcie skutkując nawet jej śmiercią w ciągu kilku minut. Właściwe wykonanie chwytu odkrztuszającego ratuje więc życie, należy go stosować jednakże tylko wtedy, kiedy wszystkie inne metody zawiodły.

Trzeba mieć na uwadze, że w czasie wykonywania chwytu odkrztuszającego istnieje realna możliwość uszkodzenia jamy brzusznej i trzewi, dlatego tak ważne jest jego prawidłowe przeprowadzenie. Przez lata instruktorzy prowadzący szkolenia z udzielania pierwszej pomocy starali się pokazać i wytłumaczyć zasady postępowania w czasie zadławienia, jednakże było to znacznie utrudnione ze względu na niemożność pokazania właściwej siły ucisku nadbrzusza. Kursanci mieli więc wątpliwości, z jak dużą siła powinni działać, aby pomóc i przy tym nie zaszkodzić. Dzięki kamizelce do nauki odkrztuszania ACT FAST można pokazać prawidłową moc uciskową bez obaw, że komukolwiek stanie się krzywda.