Defibrylator ZOLL AED 3

 • szt.
 • Cena netto: 5 850,00 zł 6 318,00 zł

Półautomatyczny Defibrylator AED 3 Zoll

Półautomatyczny Defibrylator AED 3 Zoll – Lepsze wsparcie dla Ratowników

W roku 2002, firma ZOLL wprowadziła na rynek defibrylator AED Plus z funkcją Real CPR Help, zapewniającą informacje zwrotne o RKO w czasie rzeczywistym. Dzięki temu po raz pierwszy 
w historii, osoba udzielająca pomocy mogła wiedzieć, czy wykonuje wysokiej jakości RKO.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu, Zoll prezentuje nową serię defibrylatorów, która zapewnia ratownikom bezkonkurencyjne wsparcie w połączeniu z niskim całkowitym kosztem użytkowania: ZOLL AED 3.

RKO przede wszystkim

Blisko 80% wewnątrzszpitalnych zatrzymań krążenia występuje z niedefibrylacyjnym rytmem serca. Dlatego niezwykle ważne jest, aby defibrylator umożliwiał nie tylko dostarczenie wyładowania elektrycznego. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia rytmem wskazanym do defibrylacji czy też rytmem niedefibrylacyjnym, 100% pacjentów wymaga RKO. Im wyższa jakość RKO tym lepszy rezultat.  Skuteczna resuscytacja wymaga utrzymania odpowiedniej głębokości i częstości uciśnięć Najnowsze wytyczne towarzystw ds. resuscytacji na całym świecie są jednoznaczne: warunkiem udanej defibrylacji jest wysokiej jakości RKO.

Real CPR Help

Wytyczne 2015 zalecają prowadzenie uciśnięć klatki piersiowej z głębokością 5 do 6 cm i częstością 100-120 na minutę. Jednak skąd ratownicy mają wiedzieć czy stosują się do tych zaleceń? Dlatego też, podobnie jak AED Plus i wszystkie profesjonalne defibrylatory firmy ZOLL, AED 3 jest wyposażony w funkcje Real CPR Help, która eliminuje błędy ratownika zapewniając możliwość prowadzenia uciśnięć w odpowiednim tempie i z właściwą głębokością. 
Elektrody CPR Uni-padz™ wykrywają i przekazują do defibrylatora AED 3 informacje o ruchach wywołanych uciskaniem klatki piersiowej. Funkcja Real CPR Help, dostępna w defibrylatorach Zoll, podczas resuscytacji osób dorosłych dostarcza komunikaty głosowe i tekstowe informujące ratownika kiedy powinien uciskać mocniej, a kiedy prowadzi dobry ucisk. Na ekranie defibrylatora wyświetla się graficzny interfejs, który wskazuje osobie udzielającej pomocy prawidłowe tempo oraz głębokość uciśnięć.

Opis produktu:

Defibrylator AED 3 Zoll w wersji publicznego dostępu do defibrylacji (PAD): 
AED 3 Zoll działa w trybie półautomatycznym. Dedykowany jest dla sektora PAD (Public Access Defibrillation). Wyposażony w komunikaty i kolorowe obrazy dla przygodnego ratownika, a także funkcję Real CPR Help®. Wykres słupkowy wskazuje w czasie rzeczywistym głębokość każdego uciśnięcia. 

Defibrylator AED 3  wyznacza nowe standardy wsparcia ratowników podczas akcji:

 • Real CPR Help monitoruje uciśnięcia w trakcie RKO i informuje, czy prowadzisz wysokiej jakości RKO w tempie co najmniej 100 uciśnięć na minutę z głębokością 5 do 6 cm, zgodnie z zaleceniami dla dorosłych. 
 • Impuls defibrylacyjny jest wyzwalany w czasie 8 sekund od wstrzymania uciśnięć, co prowadzi do zwiększenia skuteczności zabiegu.
 • Kolorowe obrazy wysokiej rozdzielczości i informacje tekstowe uzupełniają komunikaty dźwiękowe, jednoznacznie wskazujące kolejne działania ratunkowe.
 • Wyświetlanie na ekranie czasu od rozpoczęcia akcji ratunkowej i liczby wykonanych defibrylacji zapewnia istotne informacje, niezbędne personelowi karetki po przybyciu na miejsce zdarzenia.
 • Odliczanie czasu cyklu RKO na ekranie, informuje ile czasu pozostało do końca danego cyklu.
 • Regularnie tykający metronom w tempie co najmniej 100 ucisków na minutę, zgodnie z zaleceniami najnowszych Wytycznych.
 • Uniwersalne pięcioletnie elektrody CPR Uni-padz dają możliwość wyboru trybu dorosły lub dziecko przez naciśnięcie jednego przycisku. Dzięki temu nie ma potrzeby kupowania dodatkowych elektrod pediatrycznych i ich zmiany w czasie akcji ratowniczej.
 • Bateria defibrylatora AED 3 ma 5-letni okres trwałości. Stan naładowania można łatwo sprawdzić za pośrednictwem ekranu dotykowego w trybie Management Mode.
 • Kliniczny raport zdarzenia zwiera kluczowe dane statystyczne wraz z zapisem EKG i zapisem powiązanych uciśnięć klatki piersiowej.
 • Dwie pozycje ustawienia aparatu (w poziomie lub w pionie) dają możliwość zapewnienia najlepszej widoczności podczas akcji ratunkowej.
 • Pakiet akcesoriów ratunkowych zawiera rękawiczki bezlateksowe, maskę ochronną, golarkę, papierowy ręcznik i ściereczkę oraz nożyczki, aby umożliwić łatwe usunięcie odzieży.
 • AED 3 pomyślnie przechodzi próbę upadku z wysokości jednego metra i posiada stopień ochrony IP55 na wnikanie pyłów i wody. 
 • Port USB i interaktywny ekran dotykowy pozwalają na łatwą rekonfigurację i aktualizację oprogramowania. Umożliwiają również szybkie pobieranie raportów zdarzeń.
 • Pamięć wewnętrzna urządzenia pozwala na przechowywanie dwóch raportów z akcji ratunkowych.
 • Program PlusTrac™ AED Managment Onboard umożliwia uzyskiwanie raportów o stanie urządzenia on-line, po podłączeniu AED 3 do lokalnej sieci Wi-Fi. PlusTrac powiadomi o awarii.