Pompka do odsysania jadu - Aspivenin
- szt.
- Cena netto: 91,00 zł 98,28 zł
Aspivenin (Extractor) - pompka ssąca do jadu - urządzenie do usuwania jadów i toksyn
ASPIVENIN (w USA nazwa handlowa EXTRACTOR) nie ma żadnego odpowiednika na rynku.
Aspivenin (Extractor) - pompka ssąca do jadu - urządzenie do usuwania jadów i toksyn
ASPIVENIN (w USA nazwa handlowa EXTRACTOR) nie ma żadnego odpowiednika na rynku.
Jednominutowe użycie może zapobiec groźnym skutkom ukąszeń przez:
- szerszenie
- osy
- pszczoły
- komary
- gzy
- mrówki
- meszki
- pająki rodzime
Dwuminutowe użycie odsysa kleszcze w całości.
Trzyminutowe zapobiega skutkom ukąszeń
- żmij
- pająków ( np. czarna wdowa, tarantula)
- jadowitych ryb ( np. ogończa, ostrosz)
- skorpionów
ASPIVENIN produkcji francuskiej firmy ASPIR jest to miniaturowa pompka ssąca wytwarzająca w miejscu zastosowania podciśnienie około 0,75Atm i dzięki temu bezboleśnie i bezinwazyjnie usuwa wszelkie jady i toksyny.
Niezależnie od podstawowej funkcji odsysania toksyn ASPIVENIN wywołuje jeszcze dodatkowy efekt. Wytworzone bowiem podciśnienie wstrzymuje krążenie krwi w lokalnej sieci naczyń włosowatych i tym samym zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się toksyn w organizmie. Urządzenie to więc spełnia funkcję opaski uciskowej, aczkolwiek nie wywołuje negatywnych skutków związanych z jej długotrwałym stosowaniem w trakcie oczekiwania na pomoc medyczną w poważniejszych przypadkach.
Niezależnie od podstawowej funkcji odsysania toksyn Aspivenin wywołuje jeszcze dodatkowy efekt. Wytworzone bowiem podciśnienie wstrzymuje krążenie krwi w lokalnej sieci naczyń włosowatych i tym samym zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się toksyn w organizmie.
Urządzenie to więc spełnia funkcję opaski uciskowej, aczkolwiek nie wywołuje negatywnych skutków związanych z jej długotrwałym stosowaniem w trakcie oczekiwania na pomoc medyczną w poważniejszych przypadkach.
ASPIVENIN powinien być w każdej podręcznej apteczce nie tylko ratownika czy leśnika, ale turysty lub działkowicza. Jest wyjątkowo prosty w użyciu, nie wymaga żadnego przygotowania ani sterylizacji. Można go swobodnie stosować przez kilka lat.
Stwierdzono również przydatność ASPIVENINU w gabinetach chirurgicznych i kosmetycznych (usuwanie kolców, drzazg, oczyszczanie drobnych wykwitów ropnych na skórze).
SPOSÓB UŻYCIA:
1. Delikatnie przymocować do urządzenia ASPIVENIN końcówkę najbardziej odpowiednią do miejsca ukąszenia i całkowicie wysunąć tłok.
2. Trzymając ASPIVENIN jedną ręką przyłożyć końcówkę do skóry w miejscu zranienia.
3. Wcisnąć tłok do oporu nie zwalniając nacisku kciuka przed zatrzymaniem się tłoka. Spowoduje to przyssanie się. Następnie pozostawić pompkę ASPIVENIN na 60 do 90 sekund w przypadku ukąszenia owada a do 3 minut, z możliwością powtórzenia w przypadku ukąszenia węża.
4. Po użyciu, w celu usunięcia ASPIVENIN, unieść tłok końcem kciuka. Przemyć ranę środkiem odkażającym.
Czyszczenie:
Wyłącznie końcówki, wodą z mydłem.
Przeciwwskazania:
Powieki, zewnętrzne narządy płciowe.
Międzynarodowe badania, certyfikaty i referencje
Urządzenie zostało przebadane i uzyskało bardzo pozytywne oceny od kilkunastu wiodących instytutów naukowych na świecie m.in. od Instytutu Pasteura w Paryżu oraz Centrum Trucizn Gór Skalistych przy Uniwersytecie Colorado w Denver. Posiada certyfikat TÜV. Za jedyne skuteczne urządzenie tego typu uznały ASPIVENIN najbardziej prestiżowe wydawnictwa medyczne na świecie m. in. Merck's Manual, Conn's Therapy, Poisondex, Encyclopaedia Britannica, a powszechne stosowanie zaleciły Amerykański Czerwony Krzyż oraz Zarząd Lasami i Zasobami Naturalnymi (USA).
ASPIVENIN uzyskał wiele nagród i wyróżnień m. in.:
Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Nowych Technologii w Genewie
Srebrny Medal na Międzynarodowej Wystawie w Wiedniu
Złoty Medal w Konkursie Lepiné w Paryżu
Złoty Medal oraz Nagrodę Prezesa Rady Ministrów Belgii na Światowej Wystawie Wynalazków w Brukseli.
ASPIVENIN stał się powszechnie używanym urządzeniem do pomocy doraźnej na wszystkich kontynentach. Już ponad 4 miliony osób na świecie go stosuje. O jego przydatności niewątpliwie świadczy fakt, że w toku badań klinicznych w Rio Morona w Amazonii w okresie od lutego do października 1994r. zastosowano go w 301 przypadkach ukąszeń m. in. skorpionów, tropikalnych pająków, żmij i węży. Skuteczność dobrą albo bardzo dobrą stwierdzono w 97% przypadków.